Informatyka. Konkursy i algorytmy
tryb:

Warto znać

Codeforces

Codeforces to serwis po angielsku. Można tam znaleźć dużo zadań na różnym poziomie (najniższy: A). Odbywają się też tam bardzo często kontesty, podczas których można poćwiczyć rowiązywanie zadań pod presją czasu. Dodatkowo można poćwiczyć angielski - wszystko jest po angielsku 🙂 Bardzo dobry serwis, jest tam bardzo dużo różnorodnych zadań 🙂
codeforces.com

USACO

USACO to serwis po angielsku. Patrz:
USACO

SIO2

Na SIO2 odbywają się takie konkursy jak: OIJ, OI, potyczki algorytmiczne. serwis ten jest dla odmiany po polsku 🙂 Żeby jednak wziąć udział w jakimś konkursie trzeba oprócz posiadania konta zarejestrować się na dany konkurs.
sio2.mimuw.edu.pl

Szkopuł

Szkopuł to bardzo fajna platforma z zadaniami. Znajduje się tam bardzo dużo zadań (po polsku). Dodatkowo są tam archiwalne zadania z OI, OIJ. Jest to bardzo pomocne, jeśli się chce np. popatrzeć jakie zadania były w zeszłych latach, jakie triki były przydatne itp.
szkopul.edu.pl

Codingame

Codingame jest serwisem po angielsku. Jest to platforma, gdzie programuje się... grę. Polega to na tym, że musisz zaprogramować dany element, żeby robił to co trzeba w danej grze, żeby wygrać. Są tam zadania na różnym poziomie - od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Dobry serwis na zaczęcie programowania np. w c++.
codingame.com

Wrocławskie Sparingi Informatyczne

Wrocławskie Sparingi Informatyczne to taki serwis, gdzie zarówno są cały czas dostępne zadania na różnych poziomach - od najprostszych(poziom 1) do najtrudniejszych(coraz większe numerki). Można więc bardzo dobrze się tam wyćwiczyć - niektóre zadania są naprawdę kosmiczne 😉. Oprócz zadań co jakiś czas odbywają się sparingi(też na różnych poziomach). To z kolei świetny trening przed konkursami - poćwiczymy się w warunkach stresowych 🙂,
www.solve3.edu.pl

Projekt realizowany na potrzeby stypendium mazowieckiego. © made by Zofia Mroziuk