Informatyka. Konkursy i algorytmy
tryb:

konkursy / konkursy kuratoryjne

W wielu województwach są również konkursy kuratoryjne z informatyki. Czasem są one po prostu z progamu szkolnego z rozszerzeniami, ale na przykład w wojewódzwie mazowieckim konkurs kuratoryjny Logia jest na podobnej zasadzie co OIJ, ale można pisać rozwiązania tylko w pythonie. Warto jednak startować w tych konkursach, ponieważ laureat z nich może sobie wybrać liceum jakie chce!

Krótki opis konkursu Logia

Konkurs ten polega na samodzielnym rozwiązaniu danych zadań i zaimplementowaniu ich w języku python. Rozwiązania wysyła się na platformę konkursową konkursy.oeiizk.edu.pl, gdzie trzeba się zarejestrować co roku (jak się bierze udział oczywiście), ponieważ po roku konta są usuwane. Na tej platformie są też kursy przygotowujące właśnie do Logii. Jest tam wprowadzany python od podstaw 🙂

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy jest w warunkach domowych, jest też więcej czasu na zrobienie zadań. Drugi jest już w warunkach kontrolowanej samodzielności i trwa 2.5 h. Trzeci jest przeprowadzany podobnie jak 2 etap, tylko że na zadania są 3 h. Żeby zostać finalistą trzeba mieć min 20 punktów na 3 etapie (25%), a żeby być laureatem - min 60 puntków (75%). Oczywiście ta liczba może się zmienić, w zależności od trudności zadań i umiejętności uczestników. Więcej dokładniejszych informacji znajdziesz na stronie konkursu.

Logia - linki

logia.oeiizk.edu.pl
konkursy.oeiizk.edu.pl

Projekt realizowany na potrzeby stypendium mazowieckiego. © made by Zofia Mroziuk